Хандбал-Всичко от света на хандбала Empty Хандбал-Всичко от света на хандбала

Писане  XoLanDeCa Пон Сеп 08, 2008 12:29 am

Тук ще обсъждаме всичко за хандбала...Но нека първо да ви запозная с този спорт...
ХАНДБАЛ
Хандбал-Всичко от света на хандбала 180px-International_Handball_Federation Хандбал (на английски: Handball) е отборен олимпийски спорт. Играчите са разделени на два отбора с по 7 играча. Мачът продължава 60 минути (2 полувремета по 30 минути). Целта е да се отбележат колкото се може повече голове за да бъде победен съперника.

Играчите държат малка топка в ръка и си я подават на игрище с дължина 40 метра и дължина 20 метра. Настилката е дървен паркет. Играта започва да се играе масово през 1920 г. Смята се че подобни игри са съществували в древна Гърция и Германия. Хандбалът става олимпийски спорт на олимпийските игри в Берлин през 1936.Първият шампион е Германия. Сребърните медали взима Австрия, а бронзовите Швейцария.От 1948г. до 1968г. хандбала не е включен в програмата на летните олимпийски игри.Повторен дебют хандбалът прави отново на немска земя на игрите в Мюнхен през 1972г.Хандбалът при жените е включен в програмата на летните олимпийски игри за пръв път през 1976г. на игрите в Монреал.
ВИДЕО

Последната промяна е направена от XoLanDeCa на Пон Сеп 08, 2008 12:50 am; мнението е било променяно общо 2 пъти